Sprchové kouty

Skvělým nápadem a chytrým řešením zejména v malých panelákových koupelnách jsou sprchové kouty, neboli také sprchové boxy. Jejich hlavní předností je ušetření místa, které jinak zabírá vana.

Vzniklý volný prostor tak můžete využít například k umístění pračky nebo praktického koupelnového nábytku. To však není jediný důvod stoupající obliby sprchových koutů. Pořizují si je starší osoby, kterým dělá stále větší potíž vstupovat a vylézat z vany. To však neznamená, že by sprchový kout nemohl být i v moderní koupelně. Právě naopak je to výhodné například ve velké koupelně, kde můžete mít jak klasickou vanu pro příjemný relax, tak sprchový kout sloužící k rychlému osprchování.

To oceníte především v horkém létě, kdy se člověk potřebuje osprchovat a osvěžit mnohem častěji než obvykle. V rodinném domě, kde jsou dvě koupelny, můžete mít v jedné koupelně vanu a ve druhé sprchový kout. Moderní sprchové kouty jsou prostě určeny do jakékoliv koupelny. Kromě všech výše uvedených výhod je třeba připomenout i úsporu vody. Sprchováním ušetříte nemálo peněz, neboť nikdy nespotřebujete tolik vody, jako při plně napuštěné vaně. Společnost WellMall nabízí široký výběr zahrnující 15 značek a sprchové kouty různých tvarů a rozměrů.

Sprchové kouty jsou konstruovány tak, že je možné je umístit jak do rohu či u rovné stěny koupelny. Jejich instalace je snadná, neboť stačí pouze napojit kout na přívod a odpad vody. Podle velikosti a charakteru své koupelny si můžete vybrat například čtvrtkruhový sprchový kout, který se krásně vyjímá v obdélníkové koupelně a v koupelně menších rozměrů. Moderně vypadají čtvercové sprchové kouty, které jsou ideální do nově zrekonstruované koupelny.

Dalším typem je obdélníkový sprchový kout, u kterého je výhodou větší prostor. Svým vzhledem a řešením vstupu jsou jedinečným řešením v moderní i klasické koupelně a skvěle zapadne do jakéhokoliv koutu v koupelně. Součástí sprchových koutů jsou sprchové dveře. Jejich pestrý výběr uspokojí každého zákazníka. Vybírat lze mezi dveřmi posuvnými, shrnovacími, jedno i dvoukřídlými. Výplně dveří jsou průhledné i matové.