Vanové zástěny

Pro rychlé a stylové sprchování ve vaně jsou ideální vanové zástěny. Nejen, že si vytvoříte malý uzavřený intimní prostor, ale hlavně nebudete stříkat vodu po celé koupelně a nebudete muset po sprchování vytírat podlahu.

Navíc si můžete vybrat z bohatého sortimentu vanových zástěn, které jsou moderní, krásné, se zajímavým designem i pestrým barevným provedením. Toto řešení se hodí jak do běžného panelákového bytu, tak do rodinného domu. Rovněž materiál použitý k jejich výrobě je různý. Vanové zástěny jsou ideální zejména v horkých letních dnech, kdy se potřebujete častěji rychle osprchovat. Nenaděláte tak v koupelně žádný svinčík, neboť vanová zástěna zabrání rozstřikování vody, která po jejím hladkém omyvatelném povrchu volně steče do vany.

Druhy vanových zástěn

Mezi různými typy vanových zástěn jsou nejoblíbenější zástěny v jednokřídlém provedení s výplní z čirého skla. Pro rodiny s malými dětmi lze raději doporučit matný plast se třemi díly. Jednak na povrchu nejsou tolik vidět otisky všetečných dětských dlaní a jiných částí těl, a jednak jsou mnohem bezpečnější díky odolnosti vůči tlaku a nárazům. Plastové vanové zástěny jsou vhodné i díky snadné instalaci a manipulaci. Dodací lhůta je od objednání do 24 hodin.

Dalším typem jsou dvoukřídlé vanové zástěny, které poskytují dostatečný prostor pro samotné sprchování, ale i pro vstup do vany a přitom dostatečně zabraňují rozstřikování vody po koupelně. Jejich provedení je jak na levou, tak na pravou stranu vany. Spodní hrany bývají opatřeny těsnícími lištami ze silikonové pryže. Jednotlivé díly obou křídel lze vzájemně skládat buď dovnitř nebo vně vany a poté celou zástěnu překlopit na stěnu. Tento způsob uložení je velice praktický, neboť pokud se nesprchujete, nebudou v koupelně nijak překážet a vanu můžete používat ke klasickému koupání nebo pro příjemnou a pohodlnou relaxaci.