Vodovodní baterie

Tyto nutné a důležité pomůcky jsou nedílnou součástí domácnosti. Kromě svého hlavního účelu však mohou být také ozdobou kuchyně a koupelny. V nabídce společnosti WellMall jsou baterie moderní, klasické nebo i v retrostylu. Dávno již pominuly doby, kdy bylo možné koupit pouze universální vodovodní baterie pro všechny. Dnes je paleta výběru natolik pestrá, že si vebere úplně každý včetně nejnáročnějších zákazníků.

Druhy vodovodních baterií

Pro každý účel a místnost jsou určeny různé vodovodní baterie. V nabídce jsou baterie umyvadlové, dřezové, vanové, sprchové, podomítkové, bidetové nebo termostatické, které jsou v současné době velkým hitem. Nabízené vodovodní baterie se vesměs vyznačují vysokou kvalitou, odolností a dlouhou životností, neboť na jejich výrobu jsou používány ty nejlepší materiály. U všech typů je možnost výběru v lesklých nebo matném provedení. Materiálem je chrom, mosaz, nebo jsou baterie pochromované. Rozdílný je i způsob ovládání, které je buď klasickými kohoutky nebo se jedná o vodovodní baterie pákové, či dokonce senzorické, které reagují na pohyb rukou.

Jednotlivé druhy se dále člení podle způsobu umístění a dalších parametrů:

  • u dřezových a kuchyňských baterií rozeznáváme baterie stojánkové, nástěnné nebo s výsuvnou sprškou. Vybrat si můžete variantu klasickou s otočným raménkem, s kohoutky v retrostylu nebo baterii pákovou, nízkotlakou či senzorovou
  • u umyvadlových baterií se v posledních letech preferují pákové. Ovšem z hlediska úspornosti, ale i snížení rizika opaření horkou vodou, jsou lepší baterie termostatické
  • sprchové baterie jsou nástěnné a podomítkové, ovládání je kohoutky, pákou i senzorem
  • vanové baterie si rovněž můžete přizpůsobit stylu koupelny. Na výběr jsou baterie v retrostylu s typickými paprskovitými kohoutky, ale i moderní pákové, termostatické či senzorové. Podle instalace se dělí na nástěnné, podomítkové, na okraj vany či pro instalaci do prostoru.

Pro všechny druhy a typy vodovodních baterií platí, že byste si měli kupovat kvalitní baterie známých značek, které vydrží mnohem déle, než některé levné výrobky. Tuto podmínku splňují všechny vodovodní baterie nabízené společností WellMall.